Kurslar UZAKTAN EĞİTİM- OSMANLI TÜRKÇESİ BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

  • UZAKTAN EĞİTİM- OSMANLI TÜRKÇESİ BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

  • Hoca : İpek Dağlıoğlu
  • Süresi : 8 Hafta / Haftada 2 gün
  • Dönem : 24 Ağustos 2020 -14 Ekim 2020
  • Gün / Saat : pazartesi- çarşamba / 20.30-22.00
  • Ücret : 600 TL (her ders ort. 35 TL)

İleri seviye için tıklayınız.(OSMANLI ARŞİV BELGELERİ OKUMA VE DEĞERLENDİRME- RİKA)

İleri seviye için tıklayınız.(UZAKTAN EĞİTİM- İLERİ DÜZEY OSMANLI ARŞİV BELGELERİ (RİKA-DÎVÂNÎ VE YAZMA ESER))


KURS HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN: 0534 766 23 56 NUMARALI TELEFONU ARAYABİLİRSİNİZ

Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfında her seviye Osmanlı Türkçesi kursu uzaktan eğitimle devam etmektedir. Derslerin internet üzerinden canlı olarak yapıldığı bu sistemde Zoom Video Konferans programı kullanılmaktadır. Sınıf ortamında yüzyüze Osmanlı Türkçesi derslerini yıllardır devam ettiren vakfımız önümüzdeki süreçte derslerini uzaktan eğitimle devam ettirebilecek altyapı ve eğitim materyaline sahiptir.

Öğrencilerin önceden belirlenen saatte, internete bağlanabildikleri her yerde derse devam edebildikleri Kubbealtı Uzaktan Eğitim programında, eğitim materyalleri öğrencinin ekranına yansıtılır. Dersler etkileşimli ve katılımcı odaklı olduğu için öğrenim başarısı çok yüksektir.

Dersler başlamadan önce katılımcıların, bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarına Zoom Video Konferans programını indirmiş olması gerekmektedir.

Programı güvenli indirmek için zoom.us/download adresini kullanınız.

Kaçırılan eğitimler için haftada bir kez tek oturumluk telâfî dersleri yapılacaktır.

Öncelikle Arap harflerini öğreterek başladığımız Osmanlı Türkçesi kursumuzda kelimelerin önemi, anlamı, yapısı, nüansları, âit oldukları dil ve yazılışları esas konularımızdır.

Üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih bölümü öğrencilerinin özellikle istifâde edeceği kursumuz İpek Dağlıoğlu tarafından verilmektedir.

Açık Öğretim Fakültesi müfredâtına da yönelik derslerin işlendiği kursumuzda transkripsiyon alfabesiyle metin yazımı, Arapça vezinler, temel Farsça gramer kâideleri, sülüs-nesih-ta'lik hatlar, rık'a ile yazılmış arşiv belgeleri de gösterilmektedir.

Osmanlı Türkçesi kursu kapsamında sınavlarınıza yönelik özel dersler de talep edebilirsiniz.

İpek Dağlıoğlu: 1977 yılında İstanbul, Fâtih'te doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde "Şükrullah El-Amasyavî'nin Behçeti't-Tevârîh'inin Mustafa El-Fârisî Çevirisi" başlıklı teziyle tamamladı. Aynı üniversitede Türk Dili konusunda doktorasına devam eden İpek Dağlıoğlu, 8 yıldır Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde de Osmanlı Türkçesi dersleri vermektedir. İpek Dağlıoğlu'nun bir de "Osmanlı Türkçesi Seçme Metinler" adında yayımlanmış kitabı bulunmaktadır.

KURS VE EĞİTİM PROGRAMLARI İÇİN KUBBEALTI VAKFI’NIN BANKA HESAP BİLGİLERİ:

TR54 0006 2000 0440 0006 2987 09

Garanti Bankası Çemberlitaş Kubbealtı İktisadi İşletmesi

Önemli Not: Açıklama bölümüne kayıt olmak istediğiniz dersin adını açık bir şekilde yazmayı unutmayınız.

Fotoğraf galerisi için tıklayınız.