Kanun

Hoca: Serap Çağlayan

Süre: 8 Ay

Dönem: 7 Ekim 2023- Haziran 2024

Gün/Saat: 11.00-13.00 Cumartesi

Ücret: 1000TL/ Ay

KURS VE EĞİTİM PROGRAMLARI İÇİN KUBBEALTI VAKFI’NIN BANKA HESAP BİLGİLERİ:

TR54 0006 2000 0440 0006 2987 09

Garanti Bankası/ Çemberlitaş Şubesi

Alıcı adı: Kubbealtı İktisadi İşletmesi

Önemli Not: Açıklama bölümüne kayıt olmak istediğiniz dersin adını açık bir şekilde yazmayı ve dekontunuz

u bize (0534 766 23 56) Whatsapp ile göndermeyi ve kaydedildiğinize dair teyit almayı unutmayınız.

Yine aynı mesaja ayrıntılı olarak eğitim bilgilerinizi (lise/lisans/yüksek lisans/ doktora) sırasıyla yazınız.

Okullarınızın bölüm ve enstitülerini yazmayı unutmayınız.

Mesleğinizi, ev adresinizi ve e-posta adresinizi de bilgilerinize ekleyiniz.


Serap Çağlayan

İstanbul’da doğdu. İlkokulun ardından 1981′de İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitimi Bölümü’ne girdi. Mezun olduğu1991′de, İstanbul Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’nda misafir sanatçı olarak çalışmaya Başladı. Bu dönem içinde aynı okulda yüksek lisans programını da tamamlayarak koronun saz kadrosuna asaleten atandı.

1995′te Münip Utandı’nın Aynalıkavak’tan Kalamış’a adlı albümünün saz ekibinde yer aldı. 1999′da Kantemiroğlu ve Ali Ufki dönemlerinin eserlerini, dönemindeki çalgılarıyla seslendiren Bezmârâ Topluluğu’nda çelik telli kanun çalan Çağlayan, aynı toplulukla Yitik Sesin Peşinde ve Mecmua’dan Saz ve Söz isimli albümlerde yer aldı. Bu toplulukla yurt içinde ve yurt dışında birçok festivalde konserler verdi. Balat Günlüğü isimli albümü 2002′de Yunanistan’da yayımlandı. Cengiz Onural ile TV müzikleri çalışmalarının yanı sıra, İkinci Bahar ve Hayat Bağları albümlerinde yer aldı.

2009’da Âvâze Türk Müziği Kadınlar Topluluğu ile Neveser Kökdeş CD’sinde sazende ve korist olarak görev aldı. 2012 yılında Güzin Değişmez’in Meftunun Oldum adlı albümünde kanunu ile yer alan Çağlayan, Yıldız Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak dersler verdi. Halen, Cumhurbaşkanlığı Klasik Türk Müziği Korosu’ndaki asli vazifesinin yanı sıra, Bezmârâ Topluluğu’ndaki kanun icracılığına ve Kubbealtı akademisi Kültür ve Sanat Vakfı bünyesindeki musiki çalışmaları programları kapsamında kanun dersleri vermeye devam etmektedir.