UZAKTAN EĞİTİM – İleri Seviye Farsça Metin Okumaları

Hoca: Dr. Mîlâd Salmânî

Süre: 8 hafta/ haftada 1 gün

Dönem: 17 Ekim 2023

Gün/Saat: Her Salı 20.30-22.30 arası

Ücret: 1500 TL

KURS HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN: 0534 766 23 56 NUMARALI TELEFONU ARAYABİLİRSİNİZ

KONTENJANIMIZ SINIRLIDIR

Bu dersler Farsça öğrenip ama pratik yapma ve metin çözümleme fırsatı bulmamış veya metin çözümleme becerilerini geliştirmek isteyenler içindir. İleri Seviye Farsça dersleri bir kur ve 8 ders olarak planlanmıştır. Derslerde klasik ve çağdaş İran edebiyatından metinler okunacaktır. Derslerde genel olarak Farsça metinleri doğru anlaması için öğrencinin kelime hazinesinin geliştirilmesi üzerine çalışılacaktır.

Derslerin internet üzerinden canlı olarak yapıldığı bu sistemde Zoom Video Konferans programı kullanılmaktadır.

Sınıf ortamında yüzyüze Farsça derslerini yıllardır devam ettiren vakfımız önümüzdeki süreçte derslerini uzaktan eğitimle devam ettirebilecek altyapı ve eğitim materyaline sahiptir.

Öğrencilerin önceden belirlenen saatte, internete bağlanabildikleri her yerde derse devam edebildikleri Kubbealtı Uzaktan Eğitim programında, eğitim materyalleri öğrencinin ekranına yansıtılır. Dersler etkileşimli ve katılımcı odaklı olduğu için öğrenim başarısı çok yüksektir.

Dersler başlamadan önce katılımcıların, bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarına Zoom Video Konferans programını indirmiş olması gerekmektedir.

Programı güvenli indirmek için zoom.us/download adresini kullanınız.

*Kaçırdığınız canlı eğitimleri göndereceğimiz şifre ile 3 gün süresince istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

Bu derslere kayıt yaptırmak için en az ‎orta seviye Farsça bilmek gerekmektedir. ‎

KURS VE EĞİTİM PROGRAMLARI İÇİN KUBBEALTI VAKFI’NIN BANKA HESAP BİLGİLERİ:

TR54 0006 2000 0440 0006 2987 09

Garanti Bankası/ Çemberlitaş Şubesi

Alıcı adı: Kubbealtı İktisadi İşletmesi

Önemli Not: Açıklama bölümüne kayıt olmak istediğiniz dersin adını açık bir şekilde yazmayı ve dekontunuzu bize (0534 766 23 56) Whatsapp ile göndermeyi ve kaydedildiğinize dair teyit almayı unutmayınız.

Yine aynı mesaja ayrıntılı olarak eğitim bilgilerinizi (lise/lisans/yüksek lisans/ doktora) sırasıyla yazınız.

Okullarınızın bölüm ve enstitülerini yazmayı unutmayınız.

Mesleğinizi, ev adresinizi ve e-posta adresinizi de bilgilerinize ekleyiniz.

Dr. Mîlâd Salmânî

Dr. Mîlâd Salmânî, 1988 yılında doğdu. 2010 yılında Tahran, Allâme-i Tabâtabâî Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümününden mezun oldu. 2013 yılında İstanbul Üniversitesi, Yeni Türk Dili Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı ve 2015 yılında “Şeyh Mustafa Bin Şeyh Yusuf’un Fetih Sûresi Tefsiri (Metin-Günümüz Türkçesine Çeviri-İnceleme-Sözlük) başlıklı yüksek lisans tezini tamamladı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi, Türk-İslam Edebiyatı Anabilim Dalında doktoraya başladı 2020 yılında "Sarı Abdullâh Efendi’nin 'Cevâhir-i Bevâhir-i Mesnevî'si, I. Cilt (İnceleme-Metin)" başlıklı tezini tamamlayarak doktor oldu. 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren Haliç Üniversitesi Konservatuarı ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde muhtelif dersler veren Salmânî 2022 yılında Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna atandı. Mîlâd Salmânî 2017 yılından bu yana Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı’nda başlangıç ve ileri seviye Farsça derslerini yönetmektedir. Klasik Türk edebiyatı, Türk müziği ve İran edebiyatı alanlarında akademik çalışmalar yapmakta olan Salmânî’nin İran’da ve Türkiye’de yayınlanan çok sayıda tercümeleri bulunmaktadır.