UZAKTAN EĞİTİM - İleri Seviye Farsça Metin Okumaları

Hoca: Dr. Mîlâd Salmânî

Süre: 8 hafta/ haftada 1 gün

Dönem: 5 Ekim 2020- 23 Kasım 2020

Gün/Saat: Her Pazartesi 20.00-22.00 arası

Ücret: TOPLAM 350 TL (saati: 22 TL)

KURS HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ ALMAK İÇİN: 0534 766 23 56 NUMARALI TELEFONU ARAYABİLİRSİNİZ

ORTA SEVİYEDE DE DİĞER FARSÇA DERSLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR.

Bu dersler Farsça öğrenip ama pratik yapma ve metin çözümleme fırsatı bulmamış veya metin çözümleme becerilerini geliştirmek isteyenler içindir. İleri Seviye Farsça dersleri her kur sekiz ders olmak üzere toplam üç kur ve 24 ders olarak planlanmıştır. İlk kurdaki sekiz ders boyunca sadece rubâî okunacaktır. Bu rubailer Hayyâm, Mevlânâ, Attâr, Baba Efdal, Ebû Saîd Ebülhayr, Selmân-ı Sâvecî, Evhadüddîn-i Kirmânî ve diğer şairlerin rubailerinden seçilecektir. İkinci kurda klasik dönem ve çağdaş şairlerin gazel örneklerini incelenecek, üçüncü ve son kurda ise Farsça hikâyeler ve masallar okunacaktır. Derslerde genel olarak Farsça metinleri doğru anlama ve Farsça eş anlamlı kelimeleri öğreterek öğrencinin kelime Hazinesinin geliştirilmesi planlanmaktadır.

Derslerin internet üzerinden canlı olarak yapıldığı bu sistemde Zoom Video Konferans programı kullanılmaktadır.

Sınıf ortamında yüzyüze Farsça derslerini yıllardır devam ettiren vakfımız önümüzdeki süreçte derslerini uzaktan eğitimle devam ettirebilecek altyapı ve eğitim materyaline sahiptir.

Öğrencilerin önceden belirlenen saatte, internete bağlanabildikleri her yerde derse devam edebildikleri Kubbealtı Uzaktan Eğitim programında, eğitim materyalleri öğrencinin ekranına yansıtılır. Dersler etkileşimli ve katılımcı odaklı olduğu için öğrenim başarısı çok yüksektir.

Dersler başlamadan önce katılımcıların, bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarına Zoom Video Konferans programını indirmiş olması gerekmektedir.

Programı güvenli indirmek için zoom.us/download adresini kullanınız.

*Kaçırdığınız canlı eğitimleri göndereceğimiz şifre ile 3 gün süresince istediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

Bu derslere kayıt yaptırmak için en az ‎orta seviye Farsça bilmek gerekmektedir. ‎


KURS VE EĞİTİM PROGRAMLARI İÇİN KUBBEALTI VAKFI’NIN BANKA HESAP BİLGİLERİ:

TR54 0006 2000 0440 0006 2987 09

Garanti Bankası Çemberlitaş Kubbealtı İktisadi İşletmesi

Önemli Not: Açıklama bölümüne kayıt olmak istediğiniz dersin adını açık bir şekilde yazmayı ve dekontunuzu bize Whatsapp ile göndermeyi ve kaydedildiğinize dair teyit almayı unutmayınız.

Dr. Milad Salmani

1988 yılında İran'ın Urmiye kentinde doğdu. 2010 yılında Tahran, Allâme-i Tabâtabâî Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümününden mezun oldu. 2013 yılında İstanbul Üniversitesi, Yeni Türk Dili Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimine başladı ve 2015 yılında “Şeyh Mustafa Bin Şeyh Yusuf’un Fetih Sûresi Tefsiri (Metin-Günümüz Türkçesine Çeviri-İnceleme-Sözlük) başlıklı yüksek lisans tezini başarılı bir şekilde tamamladı. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi, Türk-İslam Edebiyatı Anabilim Dalında doktoraya başladı 2020 yılında "Sarı Abdullâh Efendi’nin 'Cevâhir-i Bevâhir-i Mesnevî'si, I. Cilt (İnceleme-Metin)" başlıklı tezini tamamlayarak doktor oldu. Milad Salmani Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı’nda başlangıç ve ileri seviye Farsça ve Farsça şiir okumaları derslerini yönetmekle beraber, 2018-2019 ve 2019-2020 eğitim öğretim yıllarında Haliç Üniversitesi Konservatuarı ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde müzik edebiyatı ve Osmanlı Türkçesi dersleri vermiştir. Ayrıca, İran’da ve Türkiye’de yayınlanan çok sayıda tercümeleri bulunmaktadır.