YÜZYÜZE OSMANLI TÜRKÇESİ BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

Hoca: İpek Dağlıoğlu

Süre: 10 Hafta YÜZ YÜZE DERSLER +Uzaktan Eğitim takviyesi

Dönem: 18 Şubat 2023-22 Nisan 2023

Gün/Saat: 12.00-14.00 Cumartesi

Ücret: 1250 TL

Yıllardır sınıf ortamında yüz yüze Osmanlı Türkçesi derslerini veren Kubbealtı Akademisi Kültür ve Sanat Vakfı Covid-19 sürecinde gerekli alt yapı ve eğitim materyallerini temin ederek her seviyeye uygun Osmanlı Türkçesi kurslarını uzaktan eğitimle vermeye devam etmiştir.

Artık yeni dönemde ÇEMBERLİTAŞ Köprülü Medresesi'nde tekrar YÜZ YÜZE EĞİTİM derslerine başlarken bu derslerin uzaktan eğitim imkanlarıyla da destekleneceğini unutmayınız.

Arap harflerini öğreterek başladığımız Osmanlı Türkçesi kursumuzda kelimelerin önemi, anlamı, yapısı, nüansları, âit oldukları dil ve yazılışlarıyla ilgili konular geniş bir şekilde işlenmektedir. Kursa aktif katılan her öğrenci Osmanlı Türkçesi ile yazılmış matbu metinleri (gazete-roman vb..) rahatlıkla okuyabilmektedir.

Örgün eğitim ve Açıköğretim Fakültelerinde Tarih ve Türk Dili Edebiyatı bölümlerinde Osmanlı Türkçesi dersleri alan fakat geçemeyen öğrenciler de bu derslerin sonunda belirgin bir şekilde ilerleme kaydedip başarılı notlar almaktadırlar

ÖZEL DERS ile devam etmek isteyen öğrencilerimiz bizi 0534 766 23 56'dan arayabilirler.

* YÜZYÜZE DERSE GELEN HER ÖĞRENCİ AYNI ZAMANDA UZAKTAN EĞİTİM GRUBUNA DA EKLENİR. Böylece isterse uzaktan eğitimin de konforlu eğitim sürecinden faydalanır.

*YÜZYÜZE DERSLER12 HAFTA- 24 SAAT (HER CUMARTESİ 11.00-13.00 ARASI) SÜRECEKTİR

+ Öğrenci katılmak isterse Zoom ile UZAKTAN EĞİTİM 8 Hafta 24 saat daha (P.tesi-Çarş 21.00-22.30) ÜCRETSİZ ders alabilir.

TOPLAM DERS SAATi: 48 SAAT

KURS VE EĞİTİM PROGRAMLARI İÇİN KUBBEALTI VAKFI’NIN BANKA HESAP BİLGİLERİ:

TR54 0006 2000 0440 0006 2987 09

Garanti Bankası/ Çemberlitaş Şubesi

Alıcı adı: Kubbealtı İktisadi İşletmesi

Önemli Not: Açıklama bölümüne kayıt olmak istediğiniz dersin adını açık bir şekilde yazmayı ve dekontunuzu bize (0534 766 23 56) Whatsapp ile göndermeyi ve kaydedildiğinize dair teyit almayı unutmayınız.

Yine aynı mesaja ayrıntılı olarak eğitim bilgilerinizi (lise/lisans/yüksek lisans/ doktora) sırasıyla yazınız.

Okullarınızın bölüm ve enstitülerini yazmayı unutmayınız.

Mesleğinizi, ev adresinizi ve e-posta adresinizi de bilgilerinize ekleyiniz.

İpek Dağlıoğlu:1977 yılında İstanbul, Fâtih'te doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde "Şükrullah El-Amasyavî'nin Behçeti't-Tevârîh'inin Mustafa El-Fârisî Çevirisi" başlıklı teziyle tamamladı. Aynı üniversitede Türk Dili konusunda doktorasına devam eden İpek Dağlıoğlu, 10 yıldır Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Osmanlı Türkçesi dersleri vermektedir. İpek Dağlıoğlu'nun bir de "Osmanlı Türkçesi Seçme Metinler" adında yayımlanmış kitabı bulunmaktadır.